KONST / Litografier / Färglitografi 12261039
nr 1226 1039
Marie-Louise Ekman
(f. 1944), Sverige
Färglitografi, "Liggande figurer och skuggor". Signerad, daterad -16, numrerad 59/90. Bladets mått: 52,5x43 cm. Skänkt till auktionen av konstnären genom stadsbrud Cissi Elwin
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.200 kr
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
1.400 kr
1.500 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
1.700 kr
1.800 kr
2.400 kr
2.600 kr
2.800 kr
2.800 kr
ledande budet*
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Läs mer om Stadsbrudskåren
Marie-Louise Ekman
Läs mer om Marie-Louise Ekman